Pumpu ārstēšanas metodes

Ja pumpas uz sejas metas konsekventi un intensīvi, turklāt, vēl tad, kad pusaudžu gadi jau sen ir pagājuši, ir pamats nopietnām bažām. Pumpas ir no tām veselības problēmām, kuras var izraisīt 101 faktors, tāpēc atklāt to, kas šīm pumpām liek mesties, ir ļoti grūti un laikietilpīgi. Jāatgādina, ka pumpas vairākumā gadījumu liecina par iekšķīgām problēmām, kuras āda, kā sava veida indikators, parāda ārēji, tāpēc pirms sākt cīnīties ar pumpām, kas ir iekšķīgu problēmu sekas, ir ieteicams atklāt iemeslu, kas šīs pumpas izraisa. Iekšķīgie izraisītāji var būt gan konkrētas slimības, gan hormonu svārstības, gan atsevišķu pārtikas produktu vai medikamentu lietošana. To, protams, vislabāk atklās speciālists – dermatologs vai dermatovenerologs, kas sākotnēji veiks visas nepieciešamās analīzes un tikai tad, balstoties uz analīžu rezultātiem, izrakstīs vai piedāvās kādus ārstēšanas līdzekļus vai metodes.

Daudzi cīņā ar pumpām piemirst par to, ka jebkuras veselības problēmas ir jāsāk risināt no iekšienes nevis jācīnās ar šo problēmu sekām, kas izpaužas pumpu veidā, tāpēc pārdzīvo, ka pumpas atkal un atkal atgriežas. Šādā gadījumā rodas tikai viens secinājums – ja ārišķīgi lietotie līdzekļi nepalīdz, problēma slēpjas organisma iekšpusē. Runājot par ārišķīgajiem pumpu ierosinātājiem, jāpiemin nepiemērota dekoratīvā kosmētika, piesārņots gaiss, nepietiekoša vai nepilnīga sejas higiēna (tajā skaitā netīri dvieļi un spilvendrānas), pumpu aiztikšana, kā arī baktērija acne vulgaris.

Pieminot acne vulgaris, noteikti ir jārunā par akni, kas mūsdienās lielākā vai mazākā mērā skar teju 90% cilvēces vecumā no puberitātes gadiem līdz pat 40 gadiem. Akne izpaužas pūtīšu, cistu, balto un melno komedonu veidā un neārstēta laika gaitā atstāj dziļas un neestētiskas rētas. Protams, akne var izpausties arī tikai, piemēram, komedonu vai pūtīšu veidā, tomēr tā vienmēr rada kosmetoloģiskus defektus un līdz ar to arī psiholoģisku stresu. Aknei piemīt nejauka īpašība – tā negrib pakļauties ārstēšanai un nekad neatkāpjas ātri un pilnīgi.

Ņemot vērā aknes slimnieku lielo skaitu, pastāv arī ļoti daudz veidu, kā ar šo slimību mēģināt cīnīties. Jāpiemin, ka, līdzīgi kā jebkuras slimības ārstēšanā, vienam tā vai cita metode var palīdzēt, bet otram var nepalīdzēt, liekot arvien meklēt savas veiksmes recepti. Mūsdienās populārākās metodes un līdzekļi cīņā ar akni ir sekojoši:

  • The Acne.org. Regimen – 3 soļu jeb līdzekļu sejas kopšanas sistēma;

  • Akutāns jeb izotretinoīns – ļoti spēcīgas iedarbības perorālais medikaments, kas var negatīvi ietekmēt citus veselības aspektus, piemēram, veicināt iedzimtības defektu veidošanos grūtniecības laikā;

  • Fotodinamiskā terapija, kurā tiek pielietots sarkanās vai zilās gaismas starojums;

  • Salicilskābe, benzola peroksīds, augļskābes, kas krēmu, losjonu, toniku, serumu u.c. veidos tiek lietotas lokāli un ārīgi uz ādas;

  • Perorālā kontracepcija, kas samazina vīrišķo hormonu līmeni;

  • Lāzerterapija, kurā tiek izmantots lāzerstarojums;

  • Gaismas terapija, kurā tiek izmantota īpaša, antibakteriāla un antiseptiska gaisma;

  • Dabīgie līdzekļi, piemēram, melnie, zilie vai sarkanie māli, citronu sula, medus, žožobas u.c. eļļas;

  • Siltumterapija, kurā tiek izmantots siltuma jeb infrasarkanais starojums;

  • Kortizona injekcijas, kas tiek injicētas lokāli, tieši pumpā, lai veicinātu dzīšanu un izvairītos no rētām.

Posted in: Bez tēmas