Matiņu likvidēšanas metodes

Cauri laikiem, jau no neatminami senas vēstures, kā mainās mode, tā arī mainās skaistuma standarti, un līdz ar tiem arī skaistumkopšanas un higiēnas aktuālās prasības. Viens no “sāpīgākajiem” jautājumiem sieviešu skaistumkopšanā vienmēr ir bijis liekais apmatojums un tā efektīvākās likvidēšanas metodes. Protams, vēsturē ir bijuši vairāki periodi, kad sievietes apmatojumam netika pievērsta nekāda vērība – tas netika uzskatīts par vizuālu defektu vai nesievišķības parādību, bet tieši pretēji, tas pat tika uzskatīts par dabisku sievietes rotu un šarma elementu.

Katrs modes un skaistumkopšanas laikmets nāk ar savām prasībām un tradīcijām. Mūsdienās, ja tā varētu teikt, ir modē likvidēt visu iespējamo lieko apmatojumu. Daudzi to skaidro kā elementāru higiēnas prasību, bet vēl daudzi to uzskata par mūsdienu sievietes skaistuma normu. Tā kā liekā apmatojuma likvidācija, it īpaši tādās ķermeņa vietās kā, piemēram, uzacis, virslūpa, paduses, apakšdelmi, bikīnī zona, kā arī kājas, ir aktuāls jautājums, tad arī apmatojuma likvidācijas metodes ir jautājums, kas arvien tiek attīstīts un paplašināts, pielāgojot to mūsdienu sievietes prasībām.

Ir vairākas metodes, kā atbrīvoties vai vismaz padarīt mazāk redzamus nevēlamos matiņus. Pašlaik populārākās no tām ir balināšana, skūšana, depilācija, epilācija, vaksācija, kā arī lāzerepilācija. Skaidrs ir viens – šīs metodes nav un nebūs vienīgais arsenāls cīņā pret lieko apmatojumu, jo, pirmkārt, kā jau minēts, šajā jomā arvien tiek meklētas vēl efektīvākas inovācijas un, otrkārt, pastāv arī netradicionālās matiņu likvidēšanas metodes, kuras sievietes piekopj mājas apstākļos. Galvenais faktors, kas liek meklēt arvien jaunas matiņu likvidēšanas metodes, ir matiņu atkārtota augšana, kā jau tas dabā ir iekārtots.

Pašlaik skaistumkopšanas tirgū tiek piedāvātas iepriekš minētās liekā apmatojuma likvidēšanas metodes. Šīs metodes ir iespējams veikt kā mājās, tā arī skaistumkopšanas salonos. Lai izvēlētos sev piemērotāko metodi, ir nedaudz tās jāiepazīst.

  • Balināšana matiņus nelikvidē, bet nomaskē. Kā jau noprotams, matiņi vienkārši tiek izbalināti ar balinātāju vai nokrāsoti ar maksimāli gaišu matu krāsu, tādējādi kļūstot nepamanāmi uz ilgu laiku.

  • Skūšana ir viena no lētākajām un elementārākajām, bet arī no neefektīvākajām metodēm, jo matiņi tiek noskūti ar skuvekli vai žileti. Kad matiņi tiek likvidēti tikai virspusēji, nelikvidējot matiņa sakni, tie ataug 1 – 3 dienu laikā, turklāt asāki nekā iepriekš, jo ar skūšanu tiek mainīta matiņa struktūra.

  • Depilācija tiek veikta ar speciālo depilācijas krēmu – krēmu, kura ķīmiskais sastāvs mīkstina un iznīcina matiņu. Vienkāršiem vārdiem sakot, krēms saēd matiņus un tie nonāk nost. Tiesa gan, tāpat kā skūšanas gadījumā, arī depilācijas gadījumā matiņi tiek likvidēti tikai virsādā, tāpēc ataug salīdzinoši ātri, bet lēnāk nekā pēc skūšanas, proti, 5 – 10 dienu laikā, jo krēms nedaudz skar arī matiņu saknes.

  • Epilācija notiek ar epilatoru – ar elektronisko ierīci, kas izrauj matiņus ar sakni. Tā kā mats tiek izrauts ar sakni, paiet ilgāks laiks, līdz tas ataug, jo saknei ir jāizveidojas no jauna. Tiesa, epilators mēdz vietām neizraut matiņus ar sakni, bet gan tikai noraut tos, tāpēc tajās vietās tie ataug ātrāk un gludums saglabājās īsāku laiku.

  • Vaksācija, šķiet, ir viena no efektīvākajām un populārākajām mūsdienu matiņu likvidēšanas metodēm, jo salīdzinot ar, piemēram, lāzerepilāciju tā ir lētāka. Vaksācijā matiņi tiek norauti ar siltu vai aukstu vasku, izmantojot speciālu papīru, audumu vai, piemēram, ar velšanas metodi. Vaksācijas laikā, atšķirībā no epilācijas, visi matiņi tiek izrauti ar sakni nevis norauti virsādā, tāpēc gludums saglabājas ilgāku laiku.

  • Lāzerepilācija ir metode, kas ļauj no matiņiem atbrīvoties uz visiem laikiem vai vismaz ievērojami samazināt to vairumu, padarīt tos plānākus un gaišākus. Tā kā metode ir salīdzinoši jauna un tajā ir iesaistītas jaunākās tehnoloģijas, tā ir arī dārga metode, kas pieprasa vairākas procedūras, līdz tiek panākts vēlamais efekts. Tiesa gan, šī metode ir piemērota tikai tumšāku matiņu īpašniecēm, jo lāzers iedarbojas tikai uz tumšākas krāsas pigmentiem, pakāpeniski iznīcinot tos, līdz matiņa sakne vairs neatjaunojas un pats matiņš neataug.

Posted in: Bez tēmas