Grima pamati ikdienai

Iespējams, “grims” ir par daudz teikts, jo grims parasti asociējas ar pilnu grima komplektāciju, izmantojot visus iespējamos grima līdzekļus, sākot no tonālā krēma, acu ēnām un beidzot ar bronzeri vai pat pielīmētajām skropstām. Šī iemesla dēļ turpinājumā grimu sauksim par meikapu un runāsim tieši par ikdienas meikapu.

Katrai sievietei ir savas prasības attiecībā uz meikapu, un tās ir atkarīgas no sievietes dabiskā izskata un veselības, kā arī individuālajām vēlmēm un kaprīzēm. Kādai pietiks tikai ar mitrinošo krēmu, bet vēl kāda ne dienu neiztiks bez skropstu tušas un acu ēnām. Turpinājumā tiks apskatīts ikdienas meikapa minimums, balstoties uz katras sievietes izskata īpatnībām un prasībām.

Jebkura meikapa lietošana sākas ar rūpīgu ādas attīrīšanu, vēlams, lietojot neitrālu – ne taukainu, ne pārāk sausinošu līdzekli. Tālāk, neatkarīgi no ādas tipa, nepieciešams uzklāt mitrinošo krēmu, lai āda saglabātu dabisko mitrumu un tvirtumu maksimāli – ne vien dienām, bet arī gadiem – ilgi.

Ja sievietei ir veselīga un tīra sejas āda, pie mitrinošā krēma varētu arī apstāties, bet, ja ādai ir tendence uz taukošanos un spīdēšanu, ādu var noklāt ar vieglu, neitrālas krāsas, vēlams, birstošo nevis kompakto pūderi. Ja sejas tonis ir neestētiski nevienmērīgs un to klāj nevēlamas pumpas, var izlīdzēties ar vieglu, bet maskējošu tonālo krēmu vai pūderkrēmu, tomēr ar to jārīkojas prātīgi un jāuzmanās nepārspīlēt, jo nereti ar tonālo krēmu nomaskētas pumpas izskatās vēl šausminošāk nekā vienkārši nenomaskētas pumpas.

Turpinām ar uzacīm. Uzacu krāsai nav tik liela nozīme, kāda nozīme ir to formai un biezumam – galvenais, lai tās būtu atbilstošas sejas formai. Ja jums ir gaišas vai matu krāsai neatbilstošas uzacis, vai jums vienkārši ir vēlme tās mazliet izcelt, nedaudz iekrāsojiet tās, izmantojot acu zīmuli, atbilstošas krāsas, matētas acu ēnas ar piemērotu birstīti, uzacu tušu vai kādu citu krāsošanas metodi.

Ja jums ir lielas, izteiksmīgas acis un garas, skaistas skropstas, jums, visticamāk, nav vajadzības lietot acu meikapu. Tā kā acu ēnas, šķiet, nav ikdienas meikapa komponente, tad par to lietošanu nerunāsim. Ikdienā acis tiek izceltas, visbiežāk lietojot, piemēram, skropstu atliecēju, acu laineri vai skropstu tušu.

Neaizmirsīsim par lūpām. Lai tām piešķirtu izteiksmīgu, bet tomēr dabisku skaistumu, tās var nokrāsot ar neitrālas krāsas lūpu balzāmu vai lūpu spīdumu. Ja vēlaties lūpām piešķirt kādas krāsas akcentu, ikdienai izvēlieties tikai dabīgajam lūpu krāsas tonim pietuvinātu, neitrālu vai viegli iesārtas krāsas lūpu krāsu, balzāmu vai spīdumu.

Faktiski tas ir ikdienas meikapa minimums, kas jūsu izskatam piešķirs sakoptu, glītu un dabisku izskatu, novēršot uzmanību no nevēlamā un pievēršot uzmanību vēlamajam. Ikdienas meikaps, ja ir nepieciešams, pieļauj arī rūža jeb vaigu sārtuma lietošanu, kas jūsu sejai piešķirs veselīgāku un pilnasinīgāku izskatu, bet arī ar tā lietošanu ir jābūt uzmanīgām – dienas gaismā vaigu sārtumam ir tendence izskatīties nedabiski un līdz ar to arī neestētiski.

Posted in: Bez tēmas