Cik svarīgs mums ir izskats?

Skaistumkopšana jeb make-up, apģērbs un stils ir atbildīgi par to, lai cilvēks izskatītos labi un mēs ikdienā lielu daļu no sava laika veltam tieši dažādām darbībām, kas mums ļauj iegūt labāku izskatu un tādā veidā gan pašiem justies labāk gan arī citu acīs vairāk izcelties. Mūsu smadzenes miljonu gadu laikā ir attīstījušās tā, ka mēs intuitīvi meklējam partnerus kas izskatās labi, jo šāds izskats liecina par to, ka šim cilvēkam ir labi gēni un tāpēc viņš būs labs partneris pēcnācēju radīšanai. Ne jau par velti dažas pretējā dzimuma ķermeņa iezīmes mūs tik ļoti piesaista un, manuprāt, tas nav nekas slikts, ka cilvēki iekāro viens otru, jo šāda iekāre un patikšana ir mūsu smadzenēs attīstījusies ilgā laikā un to tik viegli apiet nav iespējams ar sevis savaldīšanu.

No vienas puses visas šīs darbības, kas mākslīgi padara cilvēku skaistāku, kā “make-up”, matu krāsošana, apģērba izvēle un smaržu izmantošana maskē cilvēka patieso skaistumu un pretējā dzimuma acīs tevi padara labāku, nekā tu patiesībā esi.  Bet no otras puses sabiedrībā kur lielākā daļa cilvēku izmanto dažādas skaistuma pastiprinošas darbības katram cilvēkam ir jācīnās par sevi un ja tu neizmantosi šīs darbības, tad lielākā daļa no apkārtējiem cilvēkiem izskatīsies labāk kā tu. Bet no otras puses jebkurš no mums var arī uzlabot savu fizisko formu ar skriešanu un diētas ieturēšanu un pavadot vairāk laika saulē iegūt brūnāku ķermeni, kas tad arī izskatās daudz skaistāks nekā pilnīgi bāls ķermenis. Šīs darbības nevar tikt uzskatītas par mākslīgām, jo sportojot tu patiešām uzlabo savu fizisko formu, nodzen liekos kilogramus un iegūsti muskuļotāku ķermeni. Bet sauļojoties tava āda izdala D vitamīnu un brūnā nokrāsa ir kā aizsardzības mehānisms pret spožajiem saules stariem. Tāpēc šeit mākslīgais un reālais labums ir saistīti un nav iespējams viens bez otra.

Mēs ikdienā varbūt nemaz nepiedomājam, tik ļoti, pie sava izskata, bet izskats ir visai svarīga mūsu dzīves daļa un skaistāki cilvēki nemaz nezinot saņem labākas darba vietas, vairāk uzmanību no pretējā dzimuma pārstāvjiem un lielāku atalgojumu nekā cilvēki, kas pie sava izskata nepiestrādā tik daudz. Protams, tas varētu likties negodīgi, ka tevi vērtē pēc tava izskata, bet evolūcijas ceļā mēs esam šādi attīstījušies, ka mums rūp tas, vai cilvēks ir sportisks un vai viņš piestrādā pie sava izskata vai nē. Un, ja cilvēks piestrādā pie sava izskata tad, iespējams, ka viņš arī labāk strādās tos darbus, ko darba devējs viņam uzdos.

Raksts mainīt 03.07.2017 pēc ieteikuma no zcredit.eu par satura neprecizitātēm!

Posted in: Bez tēmas