Celulīta ārstēšanas metodes

Celulīts ir zemādas tauku slāņa jeb, precīzāk, tauku šūnu iekaisums, kas rada vizuālus defektus slimības skarto ķermeņa zonu virsādā izciļņu un iedobju veidā, kas rada neestētisku skatu. Daudzas sievietes cīnās ar celulītu tieši kosmētisku iemeslu dēļ, tomēr celulīts ir ne tikai vizuāls defekts, bet arī iekšķīga slimība, kura pieprasa tādu pašu uzmanību un ārstēšanu, kā visas citas slimības. Neārstēts celulīts, it īpaši lielā pakāpē, izraisa citas veselības problēmas, kuras vien var izraisīt celulīta ierosinātāji – taukaudu iekaisums, piesārņota limfa un palēnināta vielmaiņa.

Celulīts ir mūsdienu paaudzes problēma, kas lielākā vai mazākā mērā ir skārusi teju 85% līdz 98% pasaules sieviešu dažādos vecumos. Celulīta rašanos veicina daudz un dažādi faktori, taču populārākie no tiem ir:

  • nepareizs (nesabalansēts un ķimikālijām piesārņots) uzturs un fizisko aktivitāšu trūkums, kas palēnina vielmaiņu, metabolisma procesus un piesārņo limfu;

  • ūdens trūkums organismā, kas arīdzan palēnina limfas plūsmu un līdz ar to piesārņo to;

  • hormonālais disbalanss, ko var izraisīt gan kādas slimības, gan hormonālie preparāti, tajā skaitā hormonālā kontracepcija;

  • nepareizs apģērbs, piemēram, pārāk apspīlētas bikses vai augstpapēžu kurpes;

  • un daudzi citi, iespējams, vēl neatklāti faktori.

Zemādas tauku šūnas reaģē un šo faktoru ietekmi un iekaist, radot lielāku vai mazāku celulītu. Kā noprotams, jo lielākā pakāpē ir celulīts, jo lielāka ir problēma, kas to izraisa un kas ir jāārstē. Celulīta pakāpe tiek noteikta pēc tādiem rādītājiem kā vizuālais izskats, ādas jūtība un fiziskās spējas.

Tā kā celulītu izraisošo faktoru ir tik daudz, tad arī tā ārstēšanas metodes ir daudz un dažādas. Pirms aplūkojam celulīta ārstēšanas metodes, ir jāuzsver, ka pats būtiskākais ir sākotnēji sakārtot iekšējos, fizioloģiskos procesus nevis uzreiz uzsākt cīņu ar ārējiem, vizuālajiem defektiem, jo, kā jau minēts, celulīts ir slimība. Pretējā gadījumā celulīta vizuālo pazīmju likvidēšana, nepievēršot uzmanību to izraisītājiem, ir līdzīga slimību ārstēšanai, kurā tiek novērsti tikai simptomi nevis tiek ārstēti to cēloņi.

Celulīta ārstēšanas metodes ir izkārtotas prioritārā secībā:

  • Celulītu izraisošo, iepriekš uzskaitīto faktoru novēršana, nomainot tos ar pareizu (sabalansētu un ekoloģisku) uzturu, fiziskajām aktivitātēm (vismaz 3×30 – trīs reizes nedēļā pa trīsdesmit minūtēm), ūdens dzeršanu pietiekošā daudzumā (30 ml uz 1 kg), hormonālo slimību izārstēšanu vai izvairīšanos no hormonālajiem preparātiem, brīva apģērba nēsāšanu un ortopēdiski pareizu apavu valkāšanu;

  • Ja iepriekšminēto faktoru novēršana nepalīdz, apmeklējiet ārstnieciskās pretcelulīta masāžas (piemēram, vakuuma, medus, sildošās, ēterisko eļļu, speciālo krēmu, manuālās masāžas, pašmasāžu, masāžu ar dažādām masāžas ierīcēm) un citas pretcelulīta procedūras (piemēram, pretcelulīta vingrošanu, šarko dušu, limfodrenāžu, darsonvalizāciju, kontrastdušu, ietīšanos, mezoterapiju, elektrolipolīzi, tauku atsūkšanu jeb liposakciju, lamināriju), kā arī neaizmirstiet par regulāru pīlingu jeb skrubēšanos.

Ja cīņu pret celulītu uzsāksit no ārienes, visticamāk, negūsit diezko veiksmīgus un vēlamus rezultātus, jo celulītu izraisošie, iekšējie cēloņi paliks nerisināti. Protams, rezultāts lielā mērā ir atkarīgs no celulīta pakāpes – ja tā ir neliela, šķietami var palīdzēt arī kosmētiskās procedūras, tomēr agri vai vēlu celulīts var atgriezties un saasināties, jo būsit ignorējuši iekšķīgās problēmas. Ja celulīts ir lielā pakāpē, nemaz nemēģiniet niekoties ar kosmētiskajām procedūrām, bet pēc iespējas ātrāk sāciet risināt iekšējās veselības problēmas.

Posted in: Bez tēmas