10 svarīgākie finanšu lēmumi

Ko tas nepieciešams, lai gūtu panākumus finansiāli? Šeit ir 10 no vissvarīgākajām iespējām, kādas jums kādreiz var nākties pieņemt:

1. Cik daudz jūs aizņematies augstākajai izglītībai (koledžai, universitātei, augstskolai)

Vai plānojat kļūt par žurnālistu vai sociālo darbinieku? Jo zemāka ir iespējamā mūža ilguma peļņa, jo mazāka ir jēga aizņemties izglītībai (cyclette prezzi).

2. Kādu karjeru jūs izvēlaties

Jo vairāk jūs nopelnīsiet, jo vieglāk būtu finansiāli – lai gan šī priekšrocība bieži vien tiek pārspīlēta ar pārmērīgiem izdevumiem.

3. Cik drīz jūs sākat ietaupīt

Tāpat ir svarīgi cik daudz jūs ietaupāt katru mēnesi.

4. Cik lielu māju vai dzīvokli jūs pērkat salīdzinājumā ar jūsu ienākumiem

Viens veids, kā iztērēt skaistu algu: iegādājieties māju, kuru jūs vienkārši nevarat atļauties, atstājot jūs ar nepieciešamību aizņemties naudu citiem mērķiem.

5. Vai jūs apprecējāt īsto personu?

Ātrs veids, kā zaudēt pusi savas bagātības: izšķirties. Lēnāks ceļš: precēties ar kādu, kuram ir slikti finansiāli paradumi.

6. Cik bieži jūs nomaināt savu auto

Tipiskajai amerikāņu ģimenei automašīnas ir milzīgs finanšu aizplūšanas avots, otrkārt, mājokļiem. Vai ir jūtama vēlme izbaudīt sava auto ekskluzivitāti un lielumu vai jūsu mājas vai citu mantu lielumu? Tas var jūs pagremdēt.

7. Vai jūs veicat nepieciešamo pienesumu krājumiem

Katru gadu ir dažādi jauni iemesli atteikties no akciju tirgus. Bet, ja jūs atskatīsieties uz tirgus veiktspēju visā jūsu dzīves laikā, jūs, iespējams, brīnīsies, kāpēc kāds varētu ieguldīt kaut ko citur.

8. Vai jums ir bērni?

Viņi ir jautrāki nekā jūrascūciņas, bet dārgāki.

9. Vai jūs tērējat laiku un naudu par muļķīgu peļņu no tirgus?

Realitāte: jūsu izredzes uzveikt tirgu visā ieguldīšanas laikā ir tik mazas, ka nav vērts to apsvērt.

10. Kad jūs pieprasāt sociālo nodrošinājumu

Atcerieties, ka lielais finansiālais risks nepazūd pensionēšanās sākumā. Drīzāk liels risks ir dzīvot ilgāk, nekā jūs kādreiz esat iedomājies – tāpēc lielākajai daļai cilvēku ir jāaizkavē sociālais nodrošinājums līdz vismaz 66 gadu vecumam un, iespējams, 70 gadu vecumam, tādēļ viņi saņems lielāku ikmēneša samaksu.

Kā jūs, iespējams, pamanījāt, lēmumi tikai par ieguldījumiem nav skaidri redzami sarakstā. Viena piezīme ir tā, ka ja jūs cīnieties ar iepriekšminētajiem desmit lēmumiem, iespējams, saņemsiet labu finanšu plānotāja palīdzību, taču ļoti maz palīdzēs parastais biržas mākleris. Līdz ar to ir svarīgi izvērtēt arī aspektus, kas nav tik tieši saistīti ar finansēm, kā sākumā varētu likties. Viens no piemēriem noteikti ir pantera izvēle. Protams, nav viegli prognozēt, kā situācija attīstīsies turpmākajos gados, bet slikti finanšu lēmumi noteikti ir sarkans karogs, jo tos laika gaitā ir ļoti grūti mainīt arī tad, kad finansiālā situācija nav tik laba kā varētu vēlēties. Liels negatīvs iespaids arī varētu būt no ģimenes radīšanas vai milzīgas automašīnas iegādes. Tie ir papildus tēriņi, kas ne vienmēr attaisnojas, bet gan iedragā katra personiskās un citu cilvēku finanses neizmērojami lielā mērā. Tādā veidā ir skaidrs, ka ir nepieciešami pareizi risinājumi vai speciālista palīdzība, lai neapmaldītos starp daudziem lēmumiem, kas ir jāpieņem dažādos dzīves posmos. Protams, daudz kas ir atkarīgs arī no tā, kad katrs uzskata, ka ir nepieciešamas pārmaiņas un jauni lēmumi, lai kaut ko mainītu. Tāpat ir arī daudzi citi aspekti, kas katram ir jāizvērtē, lai pieņemtu pareizo risinājumu attiecīgās situācijās.

Raksts tapis sadarbībā ar lecosemigliori.com.

Posted in: Bez tēmas